KONTAKT
Turystyka - Noclegi Turystyka - Gastronomia Turystyka - Atrakcje turystyczne Wyspa Sobieszewska - Mapa wyspy Polecamy - Galeria zdjęć Wyspa Sobieszewska - Komunikacja
Artykuły z działu
REKLAMA
Waldemar Nocny o Wyspie Sobieszewskiej

Polecamy dwie książki Waldemara Nocnego - monografie Wyspy Sobieszewskiej.

1. Waldemar Nocny "Wyspa Sobieszewska", Mirex, Gdańsk 2000

Waldemar Nocny - Wyspa SobieszewskaW 2000 r. na rynku wydawniczym pojawiła się pierwsza monografia Wyspy Sobieszewskiej.

Książka w 10 rozdziałach wyczerpująco i fachowo omawia dzieje wsi i osad znajdujących się na Wyspie, jej walory przyrodnicze, historie zmagań miejscowej ludności z burzliwą i kapryśną Wisłą, ukazuje najciekawsze zabytki architektoniczne, życie religijne jej mieszkańców, którzy do 1945 w przeważającej większości byli protestantami, zajęcia i źródła ich dochodów, sposoby spędzania wolnego czasu i najciekawsze pensjonaty, niektóre z tradycją sięgającą początków XX wieku. Ciekawie również prezentują się rozdziały dotyczące współczesności. Autor pokusił się o nakreślenie zwięzłych sylwetek sławnych i znanych ludzi kultury, gdańszczan, których los w jakikolwiek sposób związał z Wyspą Sobieszewską. Pośród nich znajdziemy pisarzy: Güntera Grassa, Stanisława Goszczurnego, Jacka Indelaka.

Książka zawiera też wiele ciekawostek, które uatrakcyjniają narrację autora. Przy opisach najrozmaitszych wydarzeń i miejsc autor posiłkuje się często relacjami naocznych świadków, z których najciekawsze są fragmenty ze wspomnień Wincentego Pola. (...) (Fragment recenzji Grażyny Pilarczyk)

Sprzedaż książki prowadzi wydawca:
Mirex S.C., ul. Nałkowskiej 6, 80-287 Gdańsk, tel. (58) 3456040, fax (58) 3476081, e-mail: mirexsc@gd.onet.pl

2. Waldemar Nocny "Wyspa Sobieszewska" z cyklu Gdańskie Dzielnice, Polnord-Oskar, Gdańsk 2008

Waldemar Nocny - Wyspa Sobieszewska (najnowsze wydanie)W 2008 r. na rynku wydawniczym pojawiła się druga, bardziej bogata i jak dotąd największa monografia Wyspy Sobieszewskiej.

Książka podzielona została na 19 rozdziałów. Omówione w nich są dzieje tego obszaru, walory przyrodnicze, historia wielkiego dzieła inżynieryjnego, jakim było stworzenie nowego ujścia Wisły, losy poszczególnych miejscowości i osad znajdująych się między ramionami Przekopu Wisły, Martwą i Śmiałą Wisłą. Dużo miejsca poświęcono kulturze i jej twórcom mieszkającym na Wyspie Sobieszewskiej bądź zainspirowanym jej urodą czy oryginalnością, wyspa bowiem, szczególnie w ostatnich latach, budziła i budzi żywe zainteresowanie ludzi sztuki. Uzupełnienie rozdziałów stanowią trzy aneksy w skondensowany sposób prezentujące dodatkowe informacje o wyspie.

Wyspa Sobieszewska to ziemia czekająca na odkrycie, poznanie, w końcu na przyjaźń każdego, kto chociaż raz porzuci prywatny świat dla spotkania z rzadką przyrodą, morzem, rybacką architekturą. W pewnym stopniu książka ta próbuje sprostać temu oczekiwaniu. (...) (Fragment wstępu do książki).

Sprzedaż książki prowadzi dystrybutor:
Biuro Handlowe Wydawnictwa L&L Sp. z o.o., ul. Budowlanych 64 F, 80-298 Gdańsk, tel. (58) 3405529, (58) 5209621, fax (58) 3441338, e-mail: ll@ll.com.pl, www.ll.com.pl

Więcej o książkach Waldemara Nocnego: http://wnocny.infi.pl


BG

Copyright © 2000-2018 by Bartosz Gast & Maciej Kifner. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Engine aplikacji: Dobis.pl       Design: Siter.pl 

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić poprawne działanie witryny.

Patronat nad serwisem    Hotel Bartan Sobieszewo